שיעורי פלדנקרייז קבוצות פלדנקרייז ברחובות ובאריאל

 חוג פלדנקרייז שיעורים קבוצתיים טיפול אישי בשיטת פלדנקרייז

תנועות להקלה ולמניעת כאבי גב ושכלול היכולת התנועתית

לעמוד הראשי
 

שיטת פלדנקרייז

 רינת לוין מוסמכת ומומחית-תעודה בינלאומית- 0544906313

 לפרטים נוספים על שיטת פלדנקרייז:

 נסטור לוין מוסמך ומומחה-תעודה בינלאומית- 0545907755

המרכז לשיטת פלדנקרייז

אני עושה פלדנקרייז כי השיפור גדול יותר

 

 שכלול היכולת התנועתית וגמישות הגוף והמוח

 מודעות דרך תנועה

"קסם" שיטת פלדנקרייז: סוד השינוי - מפתח הגילוי

צעד קטן למימוש חלומותיך-חיים נפלאים נטולי כאב

התרגול בשיטה מועיל ומתאים לכל אדם בכל גיל. התרגול מביא  לשכלול יכולות התנועה ושומר על גמישות הגוף והמוח - ההשקעה קטנה והרווח מקסימלי לטווח ארוך.

*מצוין למניעת כאבי גב, צוואר, כתפיים ועוד.

* שילוב רוגע והקשבה לגוף ולצרכיו .

* פיתוח העצמי וארגון הגוף

* שיפור היכולות בתפקודי היום-יום. 

* אין צורך בהפעלת כוח או בהשקעת מאמץ

* אווירה המשרה נינוחות ושלווה.

*הרגשה נפלאה ועשית הבלתי אפשרי לאפשרי - סוד השינוי - מפתח הגילוי.

* ניסיון רב בשיעור ובטיפול על בסיס אישי ובשיעורים בקבוצות.

*גישה אישית, ידע וניסיון עשיר

*קורסים למורים בשנת שבתון

* חוגים ושיעורים בבתי אבות

* מומחית גם לשיעורים בישיבה על כיסא

* ניתן להזמין לאירועים, לסדנאות והרצאות

* שיעורים לתרגול אישי בפורמט של CD, MP3 וקלטות אודיו

* דור שלישי של מורים מוסמכים בכירים, בעלי תעודה בין לאומית, אשר למדו אצל המורים המובילים בשיטה

רינת לוין, בעלת תואר שני בפיזיולוגיה,  M.Sc. בבי"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א, חקרה ופיתחה את השיטה ופרצה את הדרך למתן לגיטימציה מדעית ומדויקת להשפעותיה הפיזיולוגיות והפסיכולוגיות.

רינת לוין,לימדה באוניברסיטת ת"א, בית החולים וולפסון לסיעוד, בית  החולים תל השומר במחלקת שיקום, בית החולים ברזילאי-מחלקה נוירולוגית, בקורסים להכשרת מורים בארץ ובעולם, חשפה את השיטה לסטודנטים במכון וינגייט ולצוות הרפואי בבי"ח ברזילאי.

פלדנקרייז, טאיצ'י, צ'יקונג, רייקי

  רינת לוין מוסמכת ומומחית-תעודה בינלאומית- 0544906313

 לפרטים נוספים על שיטת פלדנקרייז:

 נסטור לוין מוסמך ומומחה-תעודה בינלאומית- 0545907755

 

 
 
 
 
 

 

טיפולים, סדנאות ושיעורים לשיפור התנועה

 

אני עושה פלדנקרייז וטאיצ'י

פלדנקרייז וטאיצ'י-התענוג הטמון בעדינות

מאת: רינת  לוין

 

 

שיטת פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז היא שיטה המבוססת על יצירת קשר בין ההתפתחות הטבעית של האדם לבין מערכת העצבים שלו. במהלך השיעורים לומדים התלמידים להסתמך על הקשר הזה ומיישמים אותו בפועל ברצפי התנועה הטבעיים לגופם. התנועות קלות, חופשיות מאי נוחות או כאב, ומכוונות לשפר תפקודים יומיומיים, פשוטים ומורכבים, כגון: סיבוב הראש, עלייה או ירידה במדרגות, ישיבה, קימה מישיבה לעמידה, הליכה, הושטת יד וכן כל תפקוד אחר אשר עולה על דעתכם.

אופי השיעור: כל שיעור מזמן לתלמיד חוויה פנימית של תהליך למידה עצמי, הבנוי כסיפור בלשי והכולל: התנסות, חקירה, גילוי וחיפוש. התהליך דומה לזה שחווה תינוק בתחילת דרכו, מרגע שהוא מתחיל להתגלגל ולהרים את ראשו, לזחול וללכת בפעם הראשונה. בשיטת פלדנקרייז התנועות שמבצע התלמיד אינן נעשות כחיקוי לפעולות המורה, אלא בעקבות הקשבה להוראות המורה. ביצוע התנועות תלוי בהבנתו, יכולתו וקצבו האישי של כל תלמיד.

תנאי השיעור: קצב התרגול לרוב אטי, והתנועות קטנות ועדינות, כדי שהאדם יוכל להבחין בשיפורים ובשינויים המתרחשים בגופו. ככל שהתרגול אטי יותר, תרומתו למתרגל גדולה יותר. בין הוראת תנועה אחת לשנייה חוצצת מנוחה. במנוחה מתרחש תהליך הלמידה. רוב השיעורים מתקיימים בשכיבה על הגב, הצד, הבטן, בישיבה על מזרן או על כיסא ולעיתים בעמידה. אחרי שעושים את התנועה באטיות ויש שליטה ומודעות רבות יותר, ניתן לעבור לתנועות מהירות ומורכבות יותר והשיפור מורגש גם ביומיום.

בגישה הפלדנקרייזית, האדם הוא מכלול שלם המורכב משלד, שרירים ומערכת עצבים וסביבתו המשפיעה עליו (כוח הכובד, החלל). התלמיד לומד להגיב בכל סיטואציה בחייו בצורה יעילה. תגובתו תהיה זורמת, תנועתית, נטולת התגייסות או הכנה ראשונית, ואין בה עצירת נשימה. את שיטת פלדנקרייז אני רואה כדרך חיים, דרך מחשבה חדשנית ומקורית המאפשרת לאדם לפעול בחיוניות במהלך חייו במקסימום יעילות ובמינימום מאמץ. כל תלמיד יוצא מהשיעור, כשבידיו ארגז כלים להתמודדות עם מצבי חייו השונים.

טאיצ'י

אמנות הלחימה הרכה( JU-KEN- ביפנית), היוצרת קשר בין מודעות האדם לזרימת אנרגיית החיים בגופו- הצ'י. כן נכלל כאן השימוש בהפעלת נקודות "צובו"- נקודות אקופונקטורה שלאורך המרידיאנים, למטרת ביצוע רצף של מגוון תנועתי. רצף תנועות זה מאפשר לאדם להגן על עצמו פיזית, בריאותית ומנטלית. העובדה כי תודעת המתאמן מבחינה במהלך התרגול בנשימתו הנמשכת ללא הפסקה ובזרימת הצ'י, מעצימה ומשפרת את תחושותיו הפנימיות, ותורמת לתפקוד איבריו הפנימיים וללימודו העצמי.

 

אופי תהליך הלימוד או התרגול: אופי האימון בנוי על תרגול של קאטה, רצף מובנה ומסוים של תנועות עדינות ורכות, ללא כוח ומאמץ, שאותם מבצע התלמיד. האימון מורכב מעבודה פנימית, ובשלבי הלימוד המתאמן מחקה את המורה המבצע את הקאטה. על היציבות השונות וזוויות איברי הגוף זה ביחס לזה להיות מדויקות מאוד, כדי שהאדם יחוש את זרימת הצ'י החיונית לגופו ולבריאותו. קצב התרגול: ככל שהתרגול אטי יותר, התרומה למתרגל גדולה יותר. בעצירה יש טעינה. וככל שזורקים יותר צ'י החוצה, כך מקבלים יותר, פנימה בחזרה, כמו שכדי לנשום, יש להוציא קודם אוויר, כדי שיהיה מקום להכניס חדש.

התרגול נעשה באטיות מתוך כוונה להפנים את התנועה ולהגיע לדיוק. מתוך האטיות ניתן להגיע למהירות.

 

מהלך התרגול: המתרגל חופשי ממחשבות ומצוי במצב שנקרא ביפנית:MU-SHIN, ללא מחשבות. במהלך התרגול, איכות השרירים נעשית כשל צינורות גומי - "SON" - המזרימים את הצ'י. חשבו על כך שגוף האדם מכיל כ- 70% מים. דמיינו את השרירים כמלאים מים. כשכוח חיצוני דוחף את הצינורות המלאים מים, הגוף ידחוף אותו בחזרה. כל חלק בגופנו יש לו את היכולת לדחוף החוצה כוח חיצוני שפועל עליו, ככדור גומי. בזמן התרגול, השרירים יתמלאו בצ'י ויגרמו לאיברי הגוף להיות כבדים יותר. אם מסתכלים מבחוץ אין אפשרות לדעת אם גוף האדם מלא צ'י, רק תחושת המשקל או הכובד מאפשרות לדעת. כמו שבהסתכלות מבחוץ על קנקן סאקה, משקה יפני אלכוהולי עשוי מאורז, , אין אפשרות לדעת אם הוא מלא משקה או ריק, אלא אם מרימים אותו וחשים במשקל. באמצעות דחיפת הצ'י החוצה ניתן לרפא, ניתן גם לגרום נזק עד למצב של מוות. ברמה הגבוהה, לומדים להפעיל את הצ'י ללחימה.

תנאים: התרגול ללא מאמץ, ללא כוח או מתח, בעמידה ובהליכה. במהלך התרגול הגוף חופשי והמתרגל משתמש ביכולת התנופה והזריקה של איברי הגוף. מצב של מדיטציה בתנועה, בעמידה, בהליכה. דרך שחרור והרפיה ניתן להגיע לעוצמה ולחוזק.

כשמסתכלים על תמונתו של מייסד הטאיצ'י - "CHO-SAN-BO", ניתן לומר שהוא אינו נראה כ"רמבו" או ככוכב סרט פעולה אחר. אנשים שראוהו בתנועה מספרים שמלפנים מראהו כ"עגור"- TSURU, ומאחור הוא נראה כצב - ""O-KAME.

תיאור זה מסביר היטב את משמעות הטאיצ'י - דרך הקוטביות האין סופית. מצד אחד: רך, שברירי, זריז, מרחף. מצד שני: יציב, אטי, יסודי , חזק ומתמיד.

שני הניגודים משלימים זה את זה למעגל שלם, יין ויאנג, מואר וחשוך, רך וקשה, שמים וארץ, זכר ונקבה, חמוץ ומתוק.

שתי החיות, עגור וצב, מסמלות בתרבות היפנית אריכות חיים ובריאות טובה.

שיפורים: איזון מערכות הגוף השונות, תפקוד תקין של איברים פנימיים. שיפור ומודעות נבנים עם הניסיון ומאפשרים תחושת הרפיה עם כוח וחוזק.

לסיכום:

שתי השיטות מדהימות ביעילותן לכל הגילאים, ומומלצות כאורח חיים המאפשר לכל אדם להיות בבריאות טובה, לחיות בשלווה  ומתוך אהבה.

נסו ותיהנו,

רינת לוין

לפרטים נוספים על הטיפולים, הסדנאות והשיעורים לשיפור התנועה לחצו כאן

פלדנקרייז, טאיצ'י, צ'יקונג, רייקי

 רינת לוין: 054-4906313

לחץ  למטה לאנציקלופדיה

 ynet 

ערך: שיטת פלדנקרייז- כתבה רינת לוין

 

לחץ למטה לאנציקלופדיה

ynet

ערך: פלדנקרייז משה- כתבה רינת לוין

 

 הנכם מוזמנים להיכנס לאתר: המרכז לשיטת פלדנקרייז.

 http://www.feldenkrais-center.com


 

לעמוד הראשי

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות, הכתבות, המאמרים, היצירות והתצלומים המתפרסמים בירחון (באתר) זה והם על אחריות במפרסם בלבד.