לעמוד הראשי

 
 

גמילה מגלוטן וסוכרים- דרך חיים לאכילה נכונה כבר 25 שנים!

Published by מיטל בור

גמילה מגלוטן וסוכרים- דרך חיים לאכילה נכונה כבר 25 שנים!

האם קרה לך שפתחת חבילת שוקולד והייתה לך תוכנית לאכול שתיים-שלוש קוביות... ומצאת את עצמך אוכל/ת חצי חבילה ויותר?
נראה שאת/ה מכור/ה.

אם רק מהריח של הבורקס החם והמהביל את/ה מרגיש דחף לאכול עוד אחד ועוד אחד
נראה שאת/ה מכור/ה

אם לקחת כיכר לחם ופרסת לך פרוסה וחזרת לכיכר אחרי כמה דקות לעוד פרוסה וחזרת ומצאת את עצמך פורס/ת עוד שתיים, כי חבל להוציא את הסכין שוב ושוב...
נראה שאת/ה מכור/ה למתוקים, בצקים ולחומרים המכילים גלוטן וסוכר.
הפתרון הוא גמילה!
בעבר טיפלנו על מנת לתת מענה לחולי סכרת, צליאק, לחץ דם גבוה ופתרון לכולסטרול.
אנשים שטופלו דיווחו שוב ושוב על שיפור מדהים, חלק קראו לזה נס רפואי... ואז ראינו שזה טוב לכולם.

הנה ניסוי: במשך שלושה ימים, לא לגעת: לא בסוכר ולא בכל מוצר המכיל גלוטן!
במוצרים מוגמרים באריזה: בהרכב התזונתי יש לבדוק שהמוצר אינו מכיל פחמימות בריכוז העולה על 10 גר\' לכל 100 גר\'.
מאוד חשוב- אפילו לא ביס אחד ובמקום אלו לאכול אוכל "אמיתי" ובריא: ירקות, עופות, פירות, דגים וקטניות- וחשוב מאוד ללא הגבלה ולא להיות רעבים. להחזיק מים באיכות גבוהה קרוב אליך- בשולחן העבודה, ברכב, בסלון ולשתות הרבה מים- לפחות 10 כוסות ליום. תוך מספר ימים תתגלה הפתעה, תחושת ערנות, שיפור בריכוז, אפילו שיפור במצב הרוח.

על הטיפול
הטיפול במכון אברהמסון מפחית את הדחף לאכילת מוצרים שמכילים גלוטן וסוכרים, בצקים ומתוקים- לחם, עוגות, שוקולדים, עוגיות, פיצות וכד\'.
לאחר הטיפול ניתן לאכול ללא הגבלה- בשר, דגים, ירקות, קטניות, גבינות, פירות ועוד.
אנרגטית, כבר מספר ימים אחרי הטיפול מרגישים יותר ערניים ומרוכזים, זקוקים לפחות שעות שינה ויש המדווחים על שיפור בהרגשה הכללית ובמצב ברוח.
הטיפול טבעי לחלוטין, אין בו לא מחטים, לא זריקות ולא כדורים. אוכלים בריא ומרגישים נפלא.
על הגלוטן:
גלוטן הוא חלבון שמצוי בחיטה, שעורה, שיבולת שועל ושיפון. זהו מרכיב חדש יחסית בתזונת בני-האדם, שהחלו לגדל חיטה רק לפני כעשרת אלפים שנים. אם תיקחו קמח ומים תערבבו ותלושו אותם, תייצרו דבק נגרים. ואם תעשו את אותו דבר ותכניסו לתנור, יצא לכם דבק אפוי או באידיש- בייגלה. משתמשים בגלוטן גם כדבק מעטפות וקרמים קוסמטיים וגם במאפים, עוגות, חטיפים, רטבים לסלטים, ממתקים וגלידות.
בגוף האדם הגלוטן יוצר שכבת דבק שנדבקת לאורך דפנות המעי ואכילתו פוגעת במעי הדק ומשבשת את ספיגת המזון בגוף והוא אחראי לשורה ארוכה של תחלואים: נפיחויות, פריחה בעור, אי-פוריות ועד דיכאון, חרדה, גזים ועוד. גלוטן ידוע כמרכיב תזונתי מזיק, ולא רק לחולי צליאק. על מדפי חנויות ובתפריטי מסעדות מופיעים יותר ויותר מוצרים נטולי גלוטן, ובאתרי האינטרנט העוסקים ברפואה אלטרנטיבית נפוצות אזהרות על נזקי החלבון הזה.
על הסוכר:
סוכר לבן הוא לא מזון אלא חומר כימי. הסוכר מכיל חמצן, פחמן ומימן ואינו מכיל שום מינרל או ויטמין. בנוסף לכך, בגלל התגובה החומצתית שלו, הוא גוזל סידן מהגוף. צריכת סוכר לבן, כולם יודעים, גורמת לעששת שיניים. אף אחד לא רוצה לדמיין מה עושה החומר הזה לאיברי הגוף הפנימיים. שיניים אפשר להבריש ולנסות להסיר מהן את הריקבון. אבל הסוכר הרי לא נשאר בפה. לכן האיברים הפנימיים שלנו מופקרים להירקב עם הסוכר.
כל שיטת התזונה הבריאה פוסלת את הסוכר, כל הגישות האלטרנטיביות לריפוי מזהירות מפניו. מרפאים רבים טוענים שסוכר לא סתם מסוכן לבריאות, אלא גורם ללבלוב ושגשוג של תאים סרטניים ושצריכתו אחראית במידה רבה ליצור אינסולין בגוף ולתמורות חדות ברמת הסוכר בדם, הגורם לתופעות של דיכאון, חרדות, חוסר קשב והיפראקטיביות.
הגוף מקבל רק את הפחמימות הטובות, הוא מתחיל בתהליך שריפת שומנים ואז יורדים במשקל. המטופלים מגלים עולם שלם של יתרונות: חיים בריאים, ערניים ושמחים יותר ללא גלוטן וסוכרים.

אנשים מגיעים בכדי לרזות ונשארים בגלל ההרגשה.

הבחירה שלך בדרך חיים ללא גלוטן וסוכר מתחילה כי מישהו המליץ לך, וממשיכה כי לא מוותרים על ההרגשה.
מידע חשוב לגבי סוכר וגלוטן:
מהו סוכר:
סוכר הוא הממתיק הנפוץ והזול ביותר בתעשייה שסיים את התהליך המלא של הזיקוק כך שלא נותרו בו וויטמיני B או כל מרכיב טבעי. למעשה הוא "קלוריה ריקה" המספקת לגוף אנרגיה טהורה עם 0 ערכים תזונתיים.
בנוסף יש סוכר: גולמי (טבעי), חום, מפירות, מענבים, מתירס , מסלק ויש אלכוהול.
קיים סוכר חד-סוכרי (Monosaccharide), סוכר דו-סוכרי (Disaccharides) וסוכר רב-סוכרי (Polysaccharide).
סוגי הסוכר:
סוכר ענבים – כינוי לגלוקוז (וגם דקסטרוז), בפועל – סוכר הענבים התעשייתי זהה ב-99% לגלוקוז. מורכב מיחידה אחת של סוכר.
סוכר פירות – (פרוקטוז) הסוכר הנמצא באופן טבעי בפירות. בעל הסיכון הבריאותי הנמוך ביותר בקבוצה והמתוק ביותר. כמו הגלוקוז, הוא מורכב מיחידה אחת של סוכר.
מולסה – תרכיז נוזלי סמיך וכהה המתקבל בשלב הראשוני של ייצור הסוכר (מקני סוכר או מסלק סוכר). מכיל כ-50% סוכר לבן. עשיר במרכיבים טבעיים של הסוכר כגון וויטמיני B.
סוכר קנים חום – עשוי מגבישים קטנים עשיר ביותר (מבין ארבעת סוגי הסוכר החום) בוויטמיני B ושאר המינרלים המצויים באופן טבעי בסוכר, אם כי הרבה פחות מהמולסה.
סוכר חום – זהה ברובו לסוכר הלבן (מעל ל-90%). מתקבל בשלבים האחרונים של הכנת הסוכר. נמכר במספר צורות: סוכר חום כהה, סוכר חום דמררה וסוכר קנים אורגני.
סוכר חום כהה – יש הטוענים שהוא סוכר לבן הנצבע בקרמל או מעורב עם מולסה. בכל אופן, הוא הפחות איכותי מבין השלושה וניתן לומר שהוא פשוט סוכר לבן יקר.
סוכר חום דמררה- סוכר לבן שלא סיים את תהליך הייצור ובו שארית של ויטמין B ומינרלים.
סוכר לבן- מסלק ומקנה הסוכר נקרא סוכרוזה (sucrose).
במחצית שנות השבעים של המאה שעברה מצאו דרך זולה להפיק סוכר מתירס, כך שניתן לשנות את הסוכר שבתירס (fructose) לגלוקוזה, ובהוספת כימיקלים סינתטיים, הופכת הגלוקוזה לחומר מלאכותי, פרוקטוזה סינתטית שנקראת high fructose (סירופ התירס או corn syrup). יש לציין שסוכר פירות (fructose) טבעי, מתעכל בקלות ע"י הגוף. אכילת פירות אינה מכבידה על הגוף ואינה גורמת לריקון מחסני המינרלים בגוף. סוכר בפירות אינו גורם להתמכרות! סוכר לבן וסירופ התירס, לעומת זאת, אינם יכולים להתעכל בקלות ולמעשה מונעים עיכול, גורמים להתמכרות ולמספר לא מבוטל של שגיאות ביו-כימיות בגוף.
בהפקת הסוכר הלבן הוצאו כל המינרלים, הויטמינים והאנזימים, כך שנשארים רק גבישים לבנים. סוכר לבן הוא פחמימה פשוטה, תוצר לוואי, חסר חיוניות, מלאכותי.
פחמימה:
המזון בנוי משלושה מרכיבים : שומן, חלבון ופחמימות. לרוב המזון יש את כל שלושת המרכיבים. הפחמימות הראשיות הן סוכר, עמילן ותאית. הן מורכבות מפחמן, מימן וחמצן.
סוכר הוא פחמימה מתוקה, בעלת מולקולה אחת (monosaccharide) או מולקולה כפולה ((disaccharides.
עמילן הוא פחמימה, רב סוכרית (polysaccharides), המכילה סדרה של יותר משתי מולקולות של פחמימות. עמילן הופך לסוכר.
תאית בנויה מסדרת סיבים ארוכים של פחמימות, המספקים בעיקר את התמיכה לשלד הצמח. התאית מספקת את הסיבים במזון שלנו.
פירות מכילים בעיקר סוכר, ירקות בעיקר עמילן ובשניהם יש תאית.

ספיגת סוכר:
הסוכר הבסיסי ביותר הוא גלוקוזה. גם סוכר טבעי וגם סוכר מזוקק נספגים בדם כגלוקוזה, שהיא בעלת מולקולה בודדת. הגלוקוזה נספגת מיד דרך מערכת העיכול למחזור הדם. הגלוקוזה נחוצה לתפקוד תאי הגוף ולתפקודם של תאי המוח. רמת הגלוקוזה בדם מאד חשובה. יותר מדי סוכר בדם תוביל לסכרת. פחות מדי סוכר בדם ועלולים לאבד את ההכרה.
הגוף חייב לשמור על רמת גלוקוזה נאותה. הלבלב ובלוטת יותרת הכליות עובדים יחד כדי לשמור על רמת גלוקוזה נאותה בדם. כאשר רמת הגלוקוזה גבוהה, הלבלב מייצר אינסולין. האינסולין מחזיר את רמת הגלוקוזה לרמה נאותה בשתי דרכים: מחדיר את הגלוקוזה לתוך תאי הגוף ומאחסן את הסוכר בכבד כגליקוגן.
בלוטת יותרת הכליה מבצעת את ההפך: כאשר רמת הסוכר בדם יורדת מתחת לנורמה, הבלוטה שולחת הורמון הנקרא קורטיזול ( (cortisol לכבד על מנת שיוציא מעט גליקוגן מהמחסן, שהופך לגלוקוזה. מערכת גוף האדם מושלמת ויכולתה לאזן את רמת הסוכר במחזור הדם כל עוד ניזונים ממזון מלא.
הסוכר המזוקק, הכימיקל החדש הזה, מספק כמות גדולה של גלוקוזה מזוקקת ללא סיבים, מינרלים, ויטמינים ואנזימים. הכימיקל הזה תוקף את גוף האדם. כשאוכלים סוכר, הגוף צריך להוציא מהמחסנים שלו מינרלים וויטמינים. אכילת סוכר מהווה מתקפה על הגוף.
אלכוהול הוא סוכר מזוקק, סוכר שתסס. משהו תוסס זה משהו חצי מעוכל. סוכר תוסס בתוך הגוף. אבל אלכוהול, כבר מותסס כששותים אותו. אלכוהול נכנס לגוף ללא אנזימים, מינרלים וויטמינים שעוזרים לעיכול הוא נכנס ישר למחזור הדם דרך הקיבה ותוקף את מחסני האנזימים, האינסולין, הויטמינים והמינרלים בגוף.

בפרסומות מראים ספורטאים לוגמים מבקבוקי משקאות פופולאריים. אך, אף אחד מהם לא טיפש. במשחק הם שותים מים! במשך שנים מוכרים לנו את האשליה שהגוף מקבל אנרגיה מסוכר מזוקק. אמנם לאחר שתיית משקה עם סוכר מזוקק יש פרץ של אנרגיה, אך מיד אחר כך הגוף נכנס למשבר בניסיון לחזור לאיזון. פרץ האנרגיה הראשון, נוצר כתוצאה מהלם בבלוטת יותרת הכליה המגיבה לחומר שאינו נחשב למזון. סוכר מזוקק ממריץ מגוון רחב של תגובות פיזיולוגיות שכולן לא נחוצות וכולן מבזבזות אנרגיה מהתאים וממערכות הגוף. מיד לאחר שפרץ האנרגיה הראשון נגמר מופיע חולשה ועייפות.

גלוטן וסוכרים:
הבעיה מתחילה עם סוכר ועמילן מעובדים. בסוכר לבן אין מרכיבי תזונה. קמח לבן הוא מעובד, עמילן לא טבעי. אלה אינם נחשבים למזון, הם אינם מזינים את הגוף. הן פחמימות פשוטות וגם אם הם מתעכלים בגוף והופכים לגלוקוזה, התהליך הוא שונה מהתהליך המתהווה באכילת תפוח או תפוח-אדמה שאינם הופכים למולקולות מופרדות של גלוקוזה.
סוכר לבן וקמח זקוקים לאנזימים, ויטמינים, מינרלים ואינסולין מהגוף בשביל להתפרק. כשאנו אוכלים פחמימות מזוקקות אנו גורמים לגירוי בגוף. בתגובת שרשרת הגוף משתמש במאגרים הפנימיים שלו ומנסה להגן על עצמו, כך שאנחנו לא מזינים, אלא מזיקים לגוף. כאשר פחמימות מזוקקות תוססות בגוף בגלל שקשה לעכל אותם, התוצאה שמתקבלת היא אלכוהול, מים ודו-תחמוצת הפחמן. בנוסף לפסולת שהן יוצרות הן מעלות את רמת הגלוקוזה בדם באופן בלתי מאוזן, יתר על הנחוץ. זו הבעיה החמורה ביותר בצריכת סוכר: כמות הגלוקוזה הטהורה שמציפה את הדם.

כמות הסוכר בפחית משקה אחת שווה ל 10 כפיות סוכר. במחזור הדם המכיל 5 ליטר דם צריכות להיות 2 כפיות של גלוקוזה כל הזמן. כאשר שותים פחית קולה אנו מעלים את רמת הסוכר פי 5, לפחות, למשך 4 שעות! וזה רק מפחית אחת! מה עם גלידה, ממתקים, עוגות וכו\'. מה עם הסוכר שנמצא במיונז ? בקטשופ ? במזון תינוקות ? בגבינת טופו טבעית?

נזקי הסוכר:
דיכוי מערכת החיסון, היפר אקטיביות, נזק לכליות, מחסור במינרלים (בעיקר כרום, נחושת, סידן ומגנזיום), ריקבון שיניים, זקנה מוקדמת, בעיות עיכול, בריחת סידן מהעצמות, אסתמה, דלקות מפרקים, קנדידה אלביקנס, ירידה בזרימת דם ללב, אקזמה, מיגרנות, דיכאון, קרישי דם, היווצרות רדיקלים חופשיים, הגדלה של הכבד והכליות ועוד.

הרס אנזימים- סוכר מזוקק משנה את מצבם של אנזימי עיכול. אנזימים הם חלבונים בעלי מבנה ספציפי המפרקים מולקולות ספציפיות. כאשר סוכר מזוקק משנה את המבנה של אנזימי עיכול שחלקם מיועד לפרק פחמימות, סוכר אינו מתעכל, נשאר במערכת העיכול, תוסס ונרקב. הוא מפריע לעכל את השומנים והחלבונים שבמזון ומשמיד את אנזימי העיכול.

חוסר איזון מינרלי-סוכר מרוקן את מאגר המינרלים בגוף. פעולות רבות של תאים ורקמות תלויות בנוכחות מינרלים. ראשית, אנו יודעים את חשיבותו של הכרום החיוני לתפקוד האינסולין. בצריכת סוכר מזוקק יש איום כפול לכרום בגוף. הגוף משתמש בכרום בניסיון לעכל ולהוציא את הסוכר מהגוף. במהלך השנים הגוף משתמש במאגרי הכרום שלו עד שלא נותר מספיק כרום כדי שהאינסולין יוכל לבצע את תפקידו. לכן ישנם אנשים רבים המאובחנים לכאורה כחולי סוכרת כשהבעיה היחידה היא מחסור חמור בכרום. גם אם הלבלב מתפקד כראוי ויש אינסולין בדם, הוא לא יכול לתפקד ללא כרום המשמש כגורם משותף.
כמו כן, סוכר גורם לבריחת סידן מהעצמות. כדי שסידן יהיה שמיש על ידי תאי הגוף צריכה להיות כמות מתאימה של זרחן בדם, בלעדיה הסידן אינו יכול להיטמע בתאים והופך למזיק. אותו סידן הופך לאבנים בכליות, בכיס המרה ובכבד. הסוכר מבזבז את הזרחן המאוחסן בגוף. משקאות קלים המכילים חומצה זרחנית (phosphoric acid) משבשים את מאזן הזרחן בגוף. ללא סידן בדם הגוף משאיל סידן ממחסניו, מהעצמות ומהשיניים.
פירות טריים מכילים בתוכם אנזימים כגון maltase ו-invertase, הנחוצים לפרק את הפרוקטוזה שבפירות לגלוקוזה המשמשת כדלק זמין לגוף או מתאכסנת לשימוש עתידי. אף אחד לא חולה בסוכרת מפני שאכל יותר מדי פירות. מקבלים סוכרת מפני שצורכים כמות גדולה של סוכר מזוקק ופחמימות פשוטות, מפני ששותים משקאות עתירי סוכר מזוקק ואוכלים גלידות, עוגות, דברי מאפה וכדומה. יתירה מכך, פירות מלאים במינרלים, ויטמינים, אנזימים, תאית ונוגדי חמצון טבעיים. אלה הם מרכיבי תזונה בסיסיים.

סוכרת-מחלת הסוכרת לא הוזכרה בספרות הרפואית המקצועית לפני הופעת הסוכר. הרופא האנגלי Thomas Willis, זיהה אותה לראשונה בשנת 1674, לאחר שצריכת הסוכר השנתית באנגליה עלתה מ – 0 ל -6.5 מליון קילוגרם. אבל ד"ר וויליס היה מנוע מלהגיד דבר רע על סוכר מאחר והיה הרופא הפרטי של המלך צ\'רלס, שגרף הון מהמיסים על הסוכר.
לאחר שנים של צריכת סוכר מזוקק שאינו מתעכל, תפקודי הלבלב משתבשים. האינסולין המיוצר על ידי הלבלב אמור לאפשר לגלוקוזה להיספג בתאים. מאחר ואינסולין יכול לשהות רק 15 דקות במחזור הדם, הלבלב חייב לעמוד בדרישה גדולה ברוב שעות היממה.
לאחר שנים, כשהלבלב לא יכול לספק את הדרישה הגדולה של אינסולין (עקב צריכה מופרזת של סוכר מזוקק), הוא נשחק ונפגע ואינו ממלא את תפקידו כראוי. רמת הסוכר בדם עולה יותר ויותר, הכליות מנסות נואשות להיפטר מהסוכר העודף בדם ואז מאובחנת מחלת הסוכרת. הפתרון הרפואי הוא לקחת "תרופה" בכדי להפטר מעודפי הגלוקוזה במקום להפסיק לצרוך את הסוכר המזוקק.
הופכים לחולי סוכרת מפני שגלוקוזה- הדלק הראשי של הגוף- אינה יכולה להיות מנוצלת על ידי תאי הגוף, לכן הגוף מורעב לגלוקוזה. בהדרגה מופיעים סימפטומים כגון: צימאון, השתנה מרובה, רעב, סחרחורות, קור בכפות הידיים והרגליים, מחלות בכליות, חולשה, כאבי ראש ועוד. הגישה הרפואית לסוכרת? כמו לכל מחלה אחרת: למכור יותר תרופות.
בשנת 1924, שנה לאחר גילוי האינסולין וויליאם דאפי סיפר על תגלית חשובה. תגלית שהוצפנה ומעולם לא פורסמה. חוקר ראשי בשם Seal Harris גילה את הקשר בין רמת אינסולין גבוהה בדם לרמת סוכר נמוכה בדם (היפו-גליקמיה). תגליתו הייתה ברורה ופשוטה: צריכת סוכר מזוקק גבוהה גורמת ללבלב לייצר יותר מדי אינסולין אשר מוריד את רמת הגלוקוזה בדם וגורם לאדם סחרחורת וחולשה. אך הסיבה שגרמה לד"ר הריס להמשיך להיות אלמוני היא שהפתרון למחלה לא כלל תרופה שתגרוף רווחים עצומים לחברות התרופות. הפתרון היה פשוט: להפסיק לצרוך סוכר מזוקק וכך לאזן את האינסולין הטבעי.
ד"ר הריס לא קיבל את פרס הנובל לתגליתו. גישת הרפואה נשארה זהה: אם חוסר איזון בגוף לא יתוקן עם תרופה חדשה, כל גישה טבעית, כגון שינוי תזונה, נחשב "לא מדעי".

הפרעה לעיכול- הסוכר מפריע לעיכול, דולף למחזור הדם, ומאט את זרימתו. בתגובת שרשרת תנועת תאי הדם הלבנים מוגבלת והם אינם יכולים לבצע את עבודתם. מערכת החיסון הופכת רגישה לסוכר. בהתחלה היא עובדת בצורה לא רגילה, בניסיון לאזן את רמת הסוכר בגוף. אך לאחר זמן מה מסתגלת לשינוי ברמת הסוכר בדם ומתפקדת ברמה נמוכה מהמקובל. הסוכר כבר לא מעורר פעולה של מערכת החיסון, וכך מערכת החיסון מתקשה לתקוף פולשים זרים ומאפשרת בהדרגה רמת זיהום גבוהה בדם ומצב בריאות ירוד.
סוכר מדכא את מערכת החיסון בכך שהוא נדבק לחלבונים. יש לו יכולת מיוחדת להידבק לחלבוני מזון ולהרכיב קומפלקס חלבונים חדש שנקרא glycenated protein. בגוף שלנו לא נמצאים אנזימים שיכולים לפרק את החלבונים הזרים הללו. הם אינם מתעכלים במערכת העיכול. מערכת החיסון הופכת מותשת מלתקוף אותם פעם אחר פעם.
כימאי המזון השתמשו בידע לשלילה ופיתחו שיטה להדביק סוכר לחלבון שהועילה בייצור מאפים, סוכריות, בשר ודגים מעובדים, בירה, קרקרים וקפה- קרמליזציה (הפיכת סוכר לקרמל ע"י חימום). ניתן לראות כי צבע וטעם היא עיקר המטרה של כימאי מזון. לא תזונה.

השמנת יתר-בארץ מעל שליש מהאוכלוסייה סובלים מהשמנת ייתר והמספרים עולים משנה לשנה. צריכה מוגברת של סוכר ופחמימות פשוטות הם הגורמים הישירים להשמנה. גלוקוזה עודפת בגוף הופכת לחומצות שומן שהופכות לטריגליצרידים (גליצרידים משולשים) ונאגרות ברקמות שומן. חומצות שומן המיוצרות מסוכר מסוכנות לגוף הן גורמות לחסימת עורקים.
הרס שרירים-שרירים מתחזקים או מתנוונים על ידי פעולה הפוכה של שני הורמונים cortisol & testosterone. ההורמון השלישי המעורב בתהליך הוא אינסולין. הקורטיזול רוצה לשמר רמה גבוהה של גלוקוזה בדם למצב הישרדות. השרירים הם המטרה המועדפת של קורטיזול המשיג חומצות אמינו מהשרירים. חומצות אמינו הופכות לגלוקוזה שמישה על ידי הגוף כאשר האינסולין מווסת את רמת הקורטיזול בדם.
לבלב מותש אינו יכול לספק את כמות האינסולין הנחוצה וכאשר אין מספיק אינסולין בדם, רמת הקורטיזול לא תתווסת והוא מתחיל לשסע את השרירים.
לאחר שנים של עודף צריכת סוכר, יכולתו של הלבלב לייצר אינסולין נפגעת. בכדי שהגוף יוכל לעבד סוכר מזוקק ופחמימות פשוטות הוא זקוק לכרום. תפריט עשיר בסוכר ופחמימות פשוטות גורם למחסור בכרום הנחוץ להפעלת אינסולין. ללא כרום, אפילו מעט האינסולין שעדיין קיים, לא יוכל לבצע את תפקידו. התוצאה: הקורטיזול מתחיל לעכל את השרירים וגורם להתנוונות. זאת הסיבה שחולי סוכרת רבים חלשים ורפויים – הרס השרירים.

ריקבון שיניים-סוכר מעודד חומציות בפה, בקיבה, במעיים ובדם. סידן, מגנזיום וכרום מתבזבזים במטרה להוציא את הרעלים מהגוף, שהגיעו מסוכר ופחמימות פשוטות. סוכר מזוקק שאיבד את המינרלים, משאיל מינרלים ישר מהשיניים.
מכון אברהמסון הוא המכון הוותיק בישראל, עם 25 שנות הצלחה בגמילה מעישון ואכילה בדרך ייחודית וטבעית.
אנשים מגיעים למכון אברהמסון בכדי לרדת במשקל כי חבר או חברה היו בטיפול והפחיתו במשקל, ונשארים בשביל ההרגשה
כי זו דרך לחיים בריאים ומלאי אנרגיה.
בתחום התזונה למכון אברהמסון מספר טיפולי גמילה שהמוכר והידוע מביניהם זה טיפול גמילה מסוכרים וגלוטן........גלוטן... הוא חומר שנמצא בתוך הקמח.
הטיפול מפחית את הדחף לכל אותם מוצרים שמכילים קמח וסוכר:
לחם.... עוגות....... שוקולדים.... עוגיות.... כל הבצקים, וכל המתוקים.
ברוב המקרים טיפול אחד מספיק ויוצאים ממנו עם תחושה של אדישות לעוגות ולמתוקים. מסוים, מקבלים טיפולים נוספים. מה אוכלים?! הכל ובלי הגבלה..... בשרים. דגים. ירקות. קטניות. גבינות. פירות...
כמה שאתה רוצה ללא הגבלה, לא צריך לספור קלוריות זה חשוב לאכול ולא להיות רעבים. אוכלים בריא ומרגישים טוב.

אנשים מדווחים אחרי הטיפול שהם מרגישים יותר ערניים ומרוכזים, פתאום יש חשק לעשות דברים, זקוקים לפחות שעות שינה, ומדווחים שזה משפיע, ומאוד משפר את ההרגשה הכללית ומצב הרוח.
במכון אברהמסון מטפלים גם בגמילה מעישון גמילה מקולה גמילה מאלכוהול, גמילה ממאפים ומתוקים.
מכון אברהמסון הפיק חוברת מתכונים ללא גלוטן וללא סוכר , המכון מזמין את מטופליו לסדנאות חווייתיות לבישול ואפיית לחמים ומטעמים ללא סוכר וללא גלוטן, במכון אברהמסון מפעילים קו פתוח לייעוץ והכוונה בכל הקשור לתפריט ותזונה בהצלחה.

הפסקת עישון  , הרזייה ,דיאטה

 

Article Source: Article Podium - גמילה מגלוטן וסוכרים- דרך חיים לאכילה נכונה כבר 25 שנים!

http://www.publisher.co.il/publish/3082 

 

 
 
 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד