לעמוד הראשי
 

 

עיצוב חדר ילדים על פי פאנג שוואי

מאת:דר' ירון זפרן

 

במאמר זה בחרתי להביא את עקרונות העיצוב של חדרי ילדים על פי פנג שואי, מפאת חשיבותה של יצירת סביבה אנרגטית תומכת במקום בו גדלים ומתפתחים היקרים לנו מכל. להלן מספר עיצות יישומיות:

 

• קירות- צבע הקירות המומלץ הוא קרם, אוף-ווייט, שמנת או כחול/ ירוק/ טורקיז. יש להימנע מצביעת הקיר בצבעי אדום, כתום או צהוב בוהק.

 

• דלתות וחלונות – חשוב שבחדר לא ימצא חלון בקר ישר עם הדלת, היות והאנרגיה הנכנסת בעד הדלת "תברח" מן החלון. אם זה בכל זאת המצב- יש לתלות בין הדלת והחלון (באמצע הדרך בערך)- מהתקרה, קריסטל פריזמטי (מהסוג ממנו עושים נברשות, מאפרות וגביעים, לא קריסטל טבעי/מינרלי) ספירלה או מובייל. אלה יפזרו את הצ'י וימנעו ממנו לעזוב את החדר באופן שתואר.

 

• חשוב שמול דלת הכניסה לחדר השינה לא תמוקם דלת השירותים, או קצה של גרם מדרגות. אם זה המצב, יש לתלות בין השירותים/ מדרגות ודלת החדר פעמון רוח או מובייל- מהתקרה.

 

• את הכניסה לחדר יש לשמור פנויה ככל הניתן: לא למקם ארון בגדים או רהיט מסיבי אחר במרחק של מטר מהדלת. זה יפריע לצ'י להיכנס לחדר.

 

• את המיטה אסור למקם מול הדלת בקו ישר, כדי שהילד הישן לא יימצא מול הזרימה האגרסיבית של האנרגיה הנכנסת מהדלת. אם זה המצב- קריסטל, מובייל או פעמון רוח באמצע הדרך בין המיטה והדלת- יפתרו את הבעיה.

 

• ראש המיטה צריך להיות צמוד אל הקיר. מרגלות המיטה- רצוי שלא יהיו צמודים לקיר או לרהיט, אלא שיהיה מרחק מסוים מהם.

 

• מומלץ שמרגלות המיטה לא יופנו בקו ישר אל הדלת, ועם זאת שהילד השוכב במיטה יהיה מסוגל לראות את הדלת מהמיטה (כלומר גם לא להפנות את הראש אל הדלת כך שהיא מאחוריו).

 

• במידת האפשר, להימנע ממכשירים חשמליים בחדר, בעיקר מחשב או טלוויזיה, אם אין ברירה- מומלץ לנתקם בלילה מהחשמל ולכסותם בבד.

 

• יש להימנע מלאגור חפצים בחדרי השינה. אגירת חפצים שאין בהם שימוש תוקעת את הצ'י וגורמת לפחדים ולחרדות.

 

• התאורה בחדר צריכה להיות סולידית, רצוי להימנע מתאורת ספוטים או פלורסנט. מומלצות מנורות עומדות. גם תאורת תקרה מתקבלת, בתנאי שאינה ישירה (למשל- כשהיא מופנית אל התקרה או מכוסה אהיל)

 

• עדיף שבחדרי ילדים לא יהיו קורות בולטות מהתקרה, לפחות לא קורות העוברות מעל המיטה. אם זה המצב- מומלץ להזיז את המיטה או לכסות את הקורות בבד.

 

• החומר ממנו עשויה המיטה- רצוי שיהיה עץ ולא מתכת. המצעים- מחומרים טבעיים, וכך גם המזרון. במשך היום- מומלץ לשמור על המיטה מוצעת.

 

• לא רצוי שתהיה מראה בחדר, ואם יש בכל זאת- להימנע מלמקמה ממש מול המיטה, היות וזה מגביר את זרימת האנרגיה בחדר, ועלול להפריע לשינה.

 

 

למאמרים נוספים לחצו:

 

מודל הבית כאדם

 

שפת הגוף של הבית

 

פנג שוואי מביא צבע לחייך

 

פנג-שוואי למשפחה הרמונית

 

עיצוב חדר ילדים על פי פאנג שוואי

 

שחזור גלגולים לתיקון הקארמה

 

היכן הנשמה התאומה שלי?

 

כיצד לתקשר עם מדריכי הרוח שלך

 

 

ירון זפרן

 

דוקטור (Ph.D) לפסיכולוגיה טראנספרסונלית

 

עוסק ביעוץ והוראה של אומנויות הרוח משנת 1986. הוא השתלם כאומן פנג-שואי בארה"ב ובאנגליה, והקים את ה"פקולטה ללימודי פנג שואי": בית הספר הראשון והמוביל בארץ להכשרת יועצי פנג-שואי. דר' זפרן הינו הנציג הרשמי של ישראל בארגון העולמי לפנג-שואי, ומכהן כראש מחקר ב"מרכז הישראלי לחקר פנג שואי". כסמכות מובילה בתחום הוא מייצג את ישראל בכנסים בינלאומיים.

 

הפקולטה ללימודי פנג שואי – 03-7398573

 

אתר הבית שלו באינטרנט:

www.zafran.co.il

 

 

 

 

 

שים לב : המידע הנחשף באתר אינטרנט זה אינו מהווה תחליף מכל סוג שהוא לייעוץ ולטיפול רפואי

 כל הזכויות שמורות למערכת "הקטר" 2005  
ניצה לוין  טלפקס : 03-9364272

המערכת אינה אחראית לתוכן המודעות הכתבות והתצלומים והם על אחריות המפרסם בלבד